Całkiem obcy człowiek - Rebecca Stead

22.2.17

Tytuł: Całkiem obcy człowiek
Autor: Rebecca Stead
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 2017-02-15
Ilość stron: 328
Tłumaczenie: Krystyna Kornas

W ostatnich miesiącach większość książek, które czytuje są autorstwa Jo Nesbo. W chwilach, kiedy mam ochotę odpocząć od kryminałów i przeczytać coś lżejszego, sięgam po książki młodzieżowe. Są doskonałym przerywnikiem od ciężejszych pozycji.

Wydawnictwo IUVI znam i nawet posiadam kilka wydanych przez nich książek. Ostatnio miałam okazję zapoznać się z nowościami, które wydali z czego ogromnie się cieszę. "Całkiem obcy człowiek" to właśnie jedna z nich.

Pierwsze co mogę powiedzieć to to, że IUVI ma na prawdę świetne okładki. Stwierdzam to na podstawie nie tylko tych książek, które mam w swoich zbiorach, lecz również po obejrzeniu innych przez nich wydanych. Wiele razy nich książki przykuwały moje spojrzenie w księgarniach.

Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?

Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń.

Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać?

Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu. A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą.

Niezwykła książka o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach. O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.

"Całkiem obcy człowiek" to powieść dla nastolatków napisana bardzo prostym językiem. Książkę czyta się dzięki temu bardzo szybko. Rozdziały są bardzo króciutkie. Przyznam, że dla mnie to duży plus ponieważ, jak mam ochotę odłożyć książkę to robię to zawsze na koniec rozdziału. Opowiada o okresie dojrzewania, pierwszych zauroczeniach, problemach, które ma się w tym wieku. Jeśli chodzi o bohaterów, to już przyzwyczaiłam się, że w tego typu książkach nie są zbyt dobrze wykreowani i nawet przestało mi to już przeszkadzać. Najważniejsze jest to, że szybko się czyta, jest lekka i można się przy niej odprężyć. Idealna dla dorastającej młodzieży!

Polecam!

You Might Also Like

0 komentarze