Pieśń Dawida - Amy Harmon

17.11.16

Tytuł: Pieśń Dawida
Autor: Amy Harmon
Wydawnictwo: Editio
Data premiery: 2016-10-14
Ilość stron:  312
Tłumaczenie: Marcin Machnik

"Gdy świat jest zbyt płaski, 
tacy ludzie jak ja się z niego zsuwają." 

Z twórczością Amy Harmon zetknęłam się po raz pierwszy podczas czytania "Prawa Mojżesza". Pamiętam do dziś jak duże wrażenie wywarła na mnie ta książka. Do dziś uznaję ją za jedną z lepszych książek przeczytanych w roku 2016. 
Czy "Pieśń Dawida" jej dorównała? 

"Najbardziej intymnym przeżyciem jest pozwolenie, by ukochane osoby zobaczyły nas 
w najgorszej formie. Wtedy, gdy jesteśmy najsłabsi. Prawdziwa intymność jest wtedy, 
gdy NIC nie jest idealne."

Tag'a mieliśmy okazję poznać podczas czytania "Prawa Mojżesza". Jednak tm razem to on staje się naszym głównym bohaterem książki Amy Harmon. Tag żyje z dnia na dzień, nie przejmując się niczym, ani tym co przyniesie jutro, ani konsekwencjami swoich czynów. Żyje tak jakby jutra miało nie być. Dopiero pojawienie się w jego życiu Milly sprawia, że wszystko nabiera sensu a świat kolorów. Niestety nic nie trwa wiecznie. Pewnego dnia wszystko zmienia się o 260 stopni. Z dnia na dzień, bez słowa wyjaśnienia, Tag znika. Nikt nie wie co się stało, co spowodowało, że postanowił on opuścić ukochaną i przyjaciół bez żadnego wyjaśnienia. Czy przyjaciele odnajdą Tag'a? 

"WSZYSCY UMRZEMY. Tak skończy się historia każdego z nas. Bez odstępstw i wyjątków. Wszyscy umrzemy. Młodzi, starzy, silni, słabi. Każdy z nas, prędzej czy później."

Amy Harmon po raz kolejny zafundowała swoim czytelnikom emocjonalną jazdę bez trzymanki. Każdemu, kto sięgnie po "Pieśń Dawida" mogę zagwarantować, że historia ta na długo pozostanie mu w pamięci - identycznie jak było z "Prawem Mojżesza". Narracja w tej powieści została podzielona. Na przemian mamy: Mojżesza, który opowiada nam co dzieje się po zniknięciu Tag'a oraz Tag'a, a właściwie taśmy, które nagrał a teraz my je poznajemy. Autorka po raz kolejny stworzyła historię, która rozrywa nasze serca na miliony kawałków. Podczas czytania towarzyszą nam skrajne emocje, od strachu po radość. Sięgając po "Prawo Mojżesza" i "Pieśń Dawida" należy być przygotowanym na emocjonalną huśtawkę. Są to książki dla osób, które chcą poznać historię piękną i brutalną zarazem, po prostu prawdziwą - jak w realnym życiu.
 
 "Gdy coś kochasz, nadajesz temu czemuś swoje imię. 
Zrobiłem tak ze swoim barem i zamierzałem tak zrobić ze swoją dziewczyną."

You Might Also Like

2 komentarze

  1. ,,Pieśń Dawida'' mam na półce i zamierzam w najbliższym czasie przeczytać. Byłam zachwycona ,,Prawem Mojżesza'', bo styl autorki naprawdę przypadł mi do gustu, zobaczymy jak będzie z tą książką. Zapowiada się obiecująco. Pozdrawiam ciepło!

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam zarówno "Prawo Mojżesza", jak i "Pieśń Dawida". Muszę rozejrzeć się teraz za jej najnowszą powieścią.

    OdpowiedzUsuń