Wypowiedz jej imię - James Dawson

31.8.15


Nie wiem czy wiecie ale jestem maniaczką wszelkich horrorów. Uwielbiam filmy o tej tematyce, książki. Nie może dziwić więc fakt, że gdy dowiedziałam się o "Wypowiedz jej imię"  James'a Dawson'a to od razu zapragnęłam mieć tą książkę! Czułam, że czas przy niej spędzony nie będzie nawet przez moment stracony.

"Bobbie przyszło do głowy, że może tak właśnie powinno się mierzyć faktyczną długość czyjegoś życia – do momentu śmierci ostatniej pamiętającej cię osoby; dopóki ludzie nie przestaną składać kwiatów na twoim grobie."

Każdy pewnie zna opowieści o Krwawej Mary. Próbowaliście kiedyś sprawdzić czy są prawdziwe? Grupa znajomych w Piper's Hall postanowili przekonać się o tym na własnej skórze! Wybrali nawet idealny moment na to - noc Halloween. Nie przypuszczali nawet, że wypowiadając przed lustrem pięć razy "Krwawa Mary" sprowadzą na siebie klątweę. Od tej pory mają tylko 5 dni, krótkie 5 dni na rozwikłanie tajemnic z przeszłości. Czy im się to uda? Przekonacie się sięgając po "Wypowiedz jej imię". Jedno jest pewne - zegar tyka.


"Jeśli miała być całkowicie szczera, to w tym tygodniu po raz pierwszy poczuła, że naprawdę żyje. Zrozumiała, że jej starania mające na celu wmieszanie się w tłum i bycie niezauważaną sprawiały,
iż wiodła bezbarwną egzystencję, której monotonię rekompensowała jej jedynie fikcja literacka.
Była fikcyjną dziewczyną."

Tak jak można było się spodziewać, od tej książki nie można było się oderwać! "Wypowiedz jej imię" to jedna z tych pozycji, która wciąga czytelnika praktycznie od pierwsze strony. Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że już nawet sam projekt okładki przyciąga uwagę czytelnika i zachęca do zapoznania się z historią.


"Bobbie nie była do końca pewna, ale wydawało jej się, że doświadczyła właśnie pierwszego w życiu romantycznego uniesienia. To znaczy, jeśli uczucie owe przypomina tsunami z shake'a truskawkowego, powstałe gdzieś w stopach, a następnie równające z ziemią wszystko po drodze 
do głowy."

Nie jest tajemnicą, że najlepszym miejscem od osadzenia akcji, w której ma być pełno tajemnic, zagadek i sytuacji, po których człowiek ma gęsią skórę na ręce jest szkoła. Nie może to być jednak byle jaka szkoła. Musi być stara, mieć pełno zakamarków, sekretnych przejść. Wtedy jest pewność, że dobra historia + idealne miejsce dla niej da pełen sukces. Tak jak w tym przypadku.

"Najpierw przetrwanie, potem całowanie." 

Po "Wypowiedz jej imię" powinni sięgnąć wszyscy fani horrorów! Jest to hit czytelniczy w tej kategorii! Czyta się łatwo, nie raz i nie dwa serce stanie w gardle! Nie pożałujecie!

Tytuł: Wypowiedz jej imię
Autor: James Dawson
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 2015-06-03
Ilość stron: 271
Tłumaczenie: Marcin Sieduszewsko

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Zazdroszczę Ci, że już mogłaś ją przeczytać. Niesamowicie mnie ciekawi :)

    OdpowiedzUsuń