Trenuj z nami! Uniwersalny trening personalny - Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Tomasz Choiński

9.8.15


Zachwycona pierwszą książką Ewy Chodakowskiej, która zasiliła moją biblioteczkę
czyli "Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness" na kolejny cel zakupów w Empiku obrałam nowość wydawniczą "Trenuj z nami! Uniwersalny trening personalny".

Kupiłam tę książkę ze względu na pokazaną bardzo dużą liczbę różnorodnych ćwiczeń. Jednak z biegem czasu i lektury okazało się, że zestawy ćwiczeń na których mi tak zależało to tak na prawdę dodatek! Przynajmniej dla mnie, ponieważ w mojej ocenie cenniejsze okazały się początkowe rozdziały. Stanowią one kompendium wiedzy dla osób trenujących!

Już od pierwszych stron byłam zachwycona książką. Po raz pierwszy byłam w 100% pewna, że dokonałam idealnego zakupu. Dzięki tej książce dowiedziałam się co jeść przed, w trakcie i po treningu. Nie spodziewałam się, że takie znaczenie ma to co jemy przed treningiem! Ewa, Lefteris i Tomek opisali także sprzęt, który będzie potrzebny do ćwiczeń, jego zastosowanie i wpływ na nasz organizm. Tu spodobały mi się punkty dotyczące piłki, hantli czy kettlebella. Na siłowni najczęściej prócz ćwiczeń na maszynach wykonuję serie ćwiczeń przy pomocy tego właśnie sprzętu.  Dzięki tej książce i zawartych w niej ćwiczeniom będę mogła urozmaicić swoje treningi.

Skoro przeszliśmy już do treningów to od razu muszę dodać,że w książce znajdziemy kilka ułożonych treningów, które można wykorzystać i przećwiczyć nawet w domu pod warunkiem, że posiadamy odpowiedni sprzęt. Treningi są również podzielone na poszczególne partie ciała (czyli tak jak ja trenuję) więc bez problemu mamy gotowy zestaw np. na uda czy pośladki. Dodatkowo na końcu książki mamy dostępne puste tabele treningowe, dzięki którym możemy ułożyć własny spersonalizowany plan treningowy. Jednak tu mam dobrą rade. Jeśli ktoś planuje zakup to radze skserować te puste tabele niż uzupełniać je w książce z prostego powodu, z czasem nabieramy większej siły, tkanka mięsniowa wzrasta, poprawia się nasza kondycja dzięki czemu z biegem czasu nasze treningi będą bardziej intensywne a szkoda by było nie mieć w czym ich układać.

Na własnym przykładzie śmiało mogę powiedzieć, że ta książka jest idealna dla osób początkujących w kwestii treningów. Zawiera mnóstwo istotnych informacji, ćwiczeń itp. Cieszę się, że mam tę książkę na własność ponieważ nie raz już okazała się przydatna a dzięki niej moja wiedza na temat tego co się dzieje z naszym organizmem podczas treningów jak i po nich znacznie wzrosła!

Tytuł: Trenuj z nami! Uniwersalny trening personalny
Autor: Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Tomasz Choiński
Wydawnictwo: K.E.Liber
Data premiery: 2015-04-22
Ilość stron: 256

You Might Also Like

0 komentarze