Niezłomni - C.J.Daugherty

17.8.15


Nawet nie wiecie jak ja czekałam na zakończenie tej serii! Jestem oczarowana to za mało powiedziane. C.J.Daugherty powaliła mnie na łopatki, wdeptała w ziemie.

"Przypomnij mi jutro, żebym ci pokazał, że niebo jest niebieskie, a trawa jest zielona. Myślałem, że nie trzeba ci tłumaczyć oczywistości."

Allie to buntowniczka, która po ucieczce brata zmienia się ni do poznania. Rodzice wysyłają ją do Akademii Cimmeria. Allie nie dość, że poznaje tam prawdę o swojej rodzinie to jeszcze zaczyna brać udział w treningach Nocnej Szkoły. Wszystko po to by wygrać walkę z Nathanielem. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Czy Akademia Cimmeria przetrwa?

"Osoba bez temperamentu nie zajdzie daleko. Wielkie osobowości mają pasję. A pasja często idzie ręka w rękę z gniewem. Można próbować go w sobie zdusić albo zaakceptować i wykorzystać w walce o słuszną sprawę."

Ostatnia część przygód Allie i jej przyjaciół zaczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zakończył się poprzedni tom. Dziewczyna bezpiecznie dociera do Akademii. W wyniku wydarzeń ostatniej nocy straciła babcię a Carter wpadł w niepowołane ręce. Nie wiadomo co się z nim dzieje, ani gdzie przebywa. Nocna Szkoła wznawia działalność aby jak najlepiej przygotować się do decydującego starcia. Jeśli chcecie się dowiedzieć, kto zwyciężył i jak zakończyły się przygody Allie to koniecznie sięgnijcie po zakończenie serii!

"Sprawa była przerażająco oczywista. Najprostszy plan udaremniono w najprostszy sposób. Najbardziej misterny projekt na świecie może zostać zniszczony w ciągu kilku sekund zwyczajnym młotkiem."

 Jako, że jest to ostatni tom serii, to muszę po raz ostatni przyznać, że Wydawnictwo Otwarte postarało się jeśli chodzi o projekty okładek "Nocnej Szkoły". Z tych 5 części tak na prawdę to chyba tylko jeden projekt podobał mi się mniej od pozostałych. Co do jakości i trwałości okładek to muszę przyznać, że moja opinia może odbiegać od stanu faktycznego. O ile jakościowo wydaje mi się, że jest ok to o tyle trwałość i odporność na wszelkie zagięcia itp. wypada u mnie marnie ale to tylko i wyłącznie z tego względu, że wożę książki w torebkach więc siłą rzeczy niszczą mi się bardziej niż u innych.

"Cimmeria to po grecku "miejsce pełne sekretów"."

C.J.Daugherty stworzyła niezwykle ciekawą serie dla młodzieży i nie tylko. Styl autorki nie jest skomplikowany dzięki czemu przy czytaniu "Wybranych" można się zrelaksować. Mamy tu nie tylko intrygi, tajemnice lecz także różne relacje międzyludzkie, jedne mniej lub bardziej skomplikowane lecz tworzące spójną całość. Bohaterowie dojrzewali z tomu na tom, podejmowali coraz trudniejsze decyzje, czasem zaskakujące dzięki czemu nigdy nie można było być pewnym co za chwilę nastąpi.

"Ale każdy odważny człowiek musi być głupcem, prawda? Trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby wyskakiwać z samolotu albo wspinać się na górski szczyt."

Serie C.J.Daugherty czytało się bardzo szybko. Jestem szczęśliwa, że miałam okazje poznać przygody Allie i jej przyjaciół. Książki zajmują honorowe miejsce na mojej półce i na pewno doczekają się momentu, kiedy ponownie po nie sięgnę.

 Tytuł: Niezłomni
Autor: C.J.Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2015-06-17
Ilość stron: 383
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Kocham tą sagę ;3 Razem z koleżankami nagrałam film konkursowy na podstawie tej sagi. Pomóż nam wygrać wizytę C.J. Daugherty i oddaj swój głos na nas. https://www.facebook.com/Wybrani/app_879816638732677 wejdzie w "głosowanie" drugi film ;) Każdy głos się liczy ;)

    OdpowiedzUsuń