Delirium. Opowiadania - Lauren Oliver

18.6.15

"Powiem wam coś o umieraniu: wcale nie jest takie straszne, jak powiadają. Dopiero wracanie do życia tak naprawdę boli."

Po zakończeniu serii Delirium pewnie jak większość czułam niedosyt. Zakończenie przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi. Nie chodzi tu już o to, kogo wybrała główna bohaterka lecz też o inne, ważne postaci, które miały znaczący wpływ na historię. Bardzo chciałam poznać ich historię. Wiedziałam, że są dostępne krótkie opowiadanka dotyczące Hany, Annabel, Raven i Aleksa, jednak ze względu na mój słaby angielski nie byłam w stanie ich przeczytać. Wydawnictwo Otwarte bardzo długo kazało nam czekać na wydanie tych opowiadań po polsku. Jednak już są! Od wczoraj można je kupić i zatopić się w lekturze!

"Nie mam nic do powiedzenia o miesiącach, które tam spędziłem. Spróbujcie to sobie wyobrazić, później wyobraźcie sobie coś gorszego,a potem darujcie sobie i przyznajcie, że tego nie można sobie wyobrazić. Wydaje wam się może, że chcecie się dowiedzieć, ale uwierzcie mi - nie chcecie."

Sięgając po "Delirium. Opowiadania" obawiałam się, czy przypadkiem nie upłynęło za dużo czasu odkąd zakończyłam czytanie tej serii i czy będę jeszcze pamiętała główne wątki na tyle aby móc umiejscowić w odpowiednim miejscu  historie opowiedziane przez czwórkę bohaterów. Na szczęście nie miałam z tym żadnych problemów i nic tak na prawdę nie przeszkadzało mi w lekturze. Co prawda ten dodatek nie rozwiał moich pytań i wątpliwości, które miałam po zakończeniu "Requiem" ale stanowią mimo wszystko doskonałe uzupełnienie.

"Czy możliwe jest mówienie prawdy w społeczeństwie zbudowanym na kłamstwach? Czy też zawsze, z konieczności, trzeba stać się kłamcą? A jeśli okłamujesz kłamcę, czy grzech ten zostaje w jakiś sposób zanegowany lub zmazany?"

"Delirium. Opowiadania" to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów trylogii Lauren Oliver. Jestem strasznie szczęśliwa, że opowiadania zostały wydane w Polsce i wreszcie mogłam powrócić do świata w którym [miłość] uznawana jest za chorobę.


Tytuł: Delirium. Opowiadania
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2015-06-17
Ilość stron: 194
Tłumaczenie: Monika Bukowska

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Czytałam w j. angielskim, ale oprócz "Alexa" ;) musze w końcu sięgnąć po tę nowelkę :) no i oczywiście, że je pokochałam jak całą serię "Delirium" <3

    OdpowiedzUsuń