Pozory mylą - Sara Shepard

12.11.14


"Pozory mylą" to kolejna pozycja autorstwa Sary Shepard, która miałam okazję poznać. Do tej pory zaznajomiłam się z
praktycznie całą lekturą Pretty Little Liars oraz z pierwszymi częściami The Lying Game. Obie biją rekordy popularności na
całym swiecie a na ich podstawie powstały seriale o tych samych tytułach. Dziś przybliżę Wam kontynuację tej drugiej serii.
Jej trzeci tom "Pozory mylą" czytałam na przemian z innymi książkami, więc trochę czasu mi zajęło doczytanie jej do końca.

Emma nie znalazła dotąd swojego miejsca na ziemii. Gdy w pewnym momencie okazało się, że ma siostrę bliźniaczkę, miała nadzieję, że jej życie się zmieni. Nie pomyliła się. Życie wywróciło jej się o 360 stopni - tylko nie tak jak to sobie wyobrażała. Gdy dotarła do Tuckson na spotkanie z Sutton okazało się, że jej siostra, ta którą tak bardzo chciała poznać, została zamordowana. A ona musi zająć jej miejsce i żyć jej życiem, gdyż każdy jej ruch jest obserwowany przez mordercę. Od tego czasu minął już miesiąc. Emma próbuje rozwikłać sprawę zabójstwa Sutton. W śledztwie pomaga jej poznany w czasie pobytu w Tuckson Ethan. Czy będzie mogła na niego liczyć także gdy przyjaciółki Sutton wezmą go na celownik? Czy uda jej się ustalić kto jest mordercą zanim stanie się kolejną ofiarą?

"Pozory mylą" okazały się niezbyt dobrą kontynuacją serii. Poziom tej części jest o wiele niższy od poprzedniczki. Prócz tego, że autorka dała nam możliwość poznania bliżej Thayera to niewiele się tu dzieje. Miło było go poznać ale mimo wszystko niezbyt go polubiłam.  Dziewczyny jak zwykle kombinują, kłócą się i szastają kasą. Jak czytałam tą książkę to miałam takie momenty, że chciałam ją cisnąć w najdalszy i najciemniejszy kąt pokoju i po prstu o niej zapomnieć. Przed tą sytuacją książkę uratował pewien wątek. Ethan. Jest to jeden z moich ulubionych bohaterów. Możemy troszkę poznać jego przeszłość ale dla mnie to za mało! Czemu? Podobno pod latarnią najciemniej a on też ma swoje powody, żeby nie przepadać za Sutton. Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że to on jest mordercą bliźniaczki. Drugi powód jest taki - został wzięty na tapetę przez klub "Gry w kłamstwa". Między innymi dlatego pod koniec książki zrozumiałam czemu ta część ma tytuł taki a nie inny. Pozory mylą. Nigdy nie można mieć pewności kto, kogo i dlaczego wkręca.

Po książkę powinny sięgnąc osoby, które są zainteresowane tym co działo się z Thayerem jak go nie było i po co wrócił do Tuckson. Jeśli myślicie, że znajdziecie w tej części sporo wartkiej akcji to muszę Was rozczarować. To nie ta droga. Jest to najmniej interesująca pozycja z serii "Gry w kłamstwa". Zakończenie niestety też jest nijakie i w ogóle nie zachęca aby sięgnąć po konstynuację czyli "Kłamstwo doskonałe". Należe jednak do osób, które nie lubią zostawiać niedokończonych serii, więc napewno sięgnę po ciąg dalszy. Nastąpi to jednak w momencie, gdy nie będę miała innych ciekawszych książek do czytania.

Tytuł: Pozory mylą
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2014-06-04
Ilość stron: 290
Tłumaczenie: Mariusz Gądek

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Miałam w planach przeczytanie całej serii, jednak jak na razie tylko jedna część na półce i wieczny brak czasu:(

    OdpowiedzUsuń