Pretty Little Liars. Rozpalone - Sara Shepard

4.9.14


"Pretty Little Liars" to jedna z najpopularniejszych serii dla młodzieży wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte. Wyróżnia się na tle innych pozycji ze względu na swoją białą oprawę. Każdy kolejny tom to doskonale dopracowany projekt, który przykuwa wzrok i sprawia, że człowiek ma ochotę przeczytać książkę tu i teraz.

Sara Shepard ma bardzo lekkie pióro i olbrzymią wyobraźnie, co już nie raz i nie dwa udowodniła. Każda z dwunastu dotychczas wydanych części to ciąg dalszy historii Kłamczuch. Ich życie nie jest jednak tak spokojne jak innych nastolatków. Co rusz wpadają w kłopoty starając się rozwikłać zagadkę dotyczącą tajemniczego nadawcy SMS-ów. Czy tym razem im się to uda?

"Pretty Little Liars. Rozpalone" to już nasze dwunaste spotkanie w miasteczku Rosewood z Kłamczuchami. Dziewczyny wiedzą, że w każdej chwili ich najbardziej skrywane tajemnice mogą ujrzeć światło dzienne. Po ciężkich tygodniach postanawiają odpocząć od miasta, w którym są rozpoznawalne na każdym kroku i udają się w rejs. Mają nadzieję, że tym samym uciekną od tajemniczego prześladowcy. Początek jest bardzo obiecujący: nie dostają żadnych SMS-ów, nie widzą żadnych podejrzanych osób. Wszystko zmienia się gdy okazuje się, że na statku przebywa jedna pasażerka na gapę.

Spencer zacieśnia przyjaźń z Refeerem, którego poznała podczas kolacji organizowanej dla osób przyjętych do Princeton. Oboje ewidentnie ma się ku sobie. Czy mają jednak szansę na coś więcej niż przyjaźń gdy okaże się, że o serce tego samego chłopaka walczy Naomi?

Relacje Emily z rodzicami nie są najlepsze. Nie umieją jej wybaczyć tego, że ukrywała przed nimi fakt, że była w ciąży i urodziła córeczkę, którą oddała na wychowanie obcej rodzinie. Rejs ma być sposobem na przetrwanie "cichych" dni w domu. Nie wie jeszcze, że ta podróż może odmienić jej życie. Tylko czy wszystko pójdzie w dobrą stronę?

Aria ma nadzieję, że podczas wycieczki spędzi większość czasu z Noelem. Jej piękna wizja pęka jak bańka mydlana, gdy chłopak chce zapisać się na zajęcia surfingu. Dziewczyna postanawia wziąć udział w poszukiwaniu skarbów. Nie wie jeszcze, że na te same zajęcia zapisał się były chłopak Tabithy. Co się stanie gdy dowie się kim jest i co zrobiła Aria?

Hanna zostaje przydzielona na czas rejsu do jednego pokoju ze swoją największą rywalką - Naomi. Dziewczyny, wbrew temu jak zachowywały się w stosunku do siebie w przeszłości, zaprzyjaźniają się. Wszystko zmienia się o 360 stopni, gdy okazuje się, że współlokatorka Hanny jest kuzynką Madison. Czy Naomi zaprzyjaźniła się z Hanna na poważnie czy ma w tym jakiś cel?

Dwunasta część serii bardzo mnie zawiodła. Spodziewałam się większej ilości akcji, tajemnic, intryg. Całość ratuje się tym, że akcja dzieje się na statku podczas rejsu. Idealna sceneria dla akcji w książce, którą czyta się w wakacje. Zabrakło mi jednak tego czegoś, co sprawiłoby, że pochłonęłabym te część na poczekaniu. Koniec końców jest taki, że "PLL. Rozpalone" zapowiadały się ciekawie a skończyło się bez "WOW" po przeczytaniu. Na pewno będę czekała na kontynuację serii, gdyż jak każdy chcę się dowiedzieć kto jest nadawcą SMS-ów. Nie będę jednak już stawiać wysoko poprzeczki kolejnym częściom, żeby znowu się nie zawieść.

Tytuł: Pretty Little Liars. Rozpalone
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2013-07-03
Ilość stron: 328
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze