Pas Deltory. Mroczne Ziemie - Emily Rodda

22.9.14


Pas Deltory to seria autorstwa Emily Rodda. Kierowana jest do osób w wieku 8-12 lat. W chwili obecnej seria składa się z 11 tomów. Z tego co zdążyłam się zorientować są kolejne części ale czy będą wydane w Polsce - tego nie wiadomo na tę chwilę. 

Książki są formatu 202x130 i liczą około 200 stron. Z tego też powodu poszczególne tomy czyta się bardzo szybko. Z racji faktu, że ta seria kierowana jest do młodszych czytelników czcionka jest większa niż w standardowych książkach. Myślę, że można ten fakt zaliczyć na plus książek Emily Rodda. 

Nasi bohaterowie muszą złożyć Pirrańską Piszczałkę w całość, żeby móc uratować tysiące Deltoran uwięzionych przez Władcę Mroku. Mają już jej dwie części choć nie było łatwo je zdobyć. Brakuje im ostatniej. Nie mają jednak pewności czy uda im się ją zdobyć. Nie wiedzą nawet czy pradawna Pirrańska Piszczałka w ogóle działa. Czy uda im się zdobyć ostatnią brakującą część? Co będą musieli poświęcić aby ją zdobyć?

"Pas Deltory. Mroczne Ziemie" to ostatnia część przygód związanych z Pirrańską Piszczałką. Autorka idealnie dopasowała swój styl pisania do wieku odbiorców. Jest on prosty i nie trzeba przy czytaniu za bardzo się skupiać, żeby zrozumieć to co czytamy. Wartka akcja i mnóstwo niespodziewanych przygód sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Można by stwierdzić, że jest to lektura na jeden wieczór.

Polecam całą serie zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. Swoją przygodę najlepiej zacząć od pierwszego tomu aby mieć rozeznanie kto jest kim i przeciwko czemu walczą. Ja sama Pas Deltory zaliczam do jednej z lepszych serii jakie miałam przyjemność czytać. Mam też cichą nadzieję, że Wydawnictwo Egmont  zdecyduje się wydać kontynuację serii.

Tytuł: Pas Deltory. Mroczne Ziemie
Autor: Emily Rodda
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2014-06-18
Ilość stron: 172
Tłumaczenie: Janusz Maćczak

You Might Also Like

0 komentarze