Pretty Little Liars. Tajemnice Ali - Sara Shepard

20.6.14


"Tajemnice Ali" to dodatek do serii Pretty Little Liars wydawanej w Polsce nakładem Wydawnictwa Otwartego. Jest to oficjalny prequel serii. Jest to książka, która całkowicie odmieni Twoje spojrzenie na Kłamczuchy! Chcesz poznać prawdę - przeczytać "Tajemnice Ali"!

Powiem tak. W tej książce znajdziecie to co wydarzyło się w początkowych tomach. Jeszcze raz przyjrzymy się jak Spencer podrywa chłopaka swojej siostry - Iana, zobaczymy jak tata Arii romansuje ze swoją studentką, zmierzymy się z problemami Hanny i na nowo rozpatrzymy orientacje Emily. Tylko to wszystko odbędzie się nie z punktu widzenia Kłamczuch, lecz kogoś innego - Alison. Dowiemy się jak to wszystko wygląda z jej strony. Jak traktuje swoje przyjaciółki i jakie skrywa tajemnice.

"Tajemnice Ali" sprawiły, że inaczej spojrzałam na postać Alison. Do tej pory w głowie miałam obraz zarozumiałej dziewczyny, która niszczy życie wszystkich na około siebie. Miałam ją za kogoś, kto po trupach dąży do celu i nie zwraca uwagi, że kogoś rani swoim zachowaniem. Dzięki tej książce zmieniłam o niej zdanie. Okazuje się, że Ali, która co prawda ma kilka grzeszków na swoim sumieniu, zrobi wszystko by być szczęśliwą. To ona starała się, żeby Kłamczuchy stanowiły zgraną paczkę. I to nie ona odsunęła się od dziewczyn, lecz one z każdym dniem na własne żądanie odpychały od siebie Alison. Zaczęły być skryte i nieufne. To wszystko spowodowało, że paczka Kłamczuch zaczęła się rozpadać.

Książka ujawnia sporo tajemnic. Co prawda jest to prequel serii, ale radziłabym go zacząć czytać dopiero jak przebrniemy przez początek serii. Myślę, że można po "Tajemnice Ali" sięgnąć tak po 7-8 tomie serii. Zwłaszcza, że ten dodatek ujawnia nam jak doszło do zamiany bliźniaczek.

Całość utrzymana jest na bardzo wysokim poziomie. Śmiem twierdzić, że jest to jedna z najlepszych części tej serii. Czytało się ją bardzo dobrze. Dzięki znajomości tajemnic Kłamczuch można było porównać jak dana sytuacja wyglądała z obydwu stron. I Do tego ta cudowna okładka, która w rzeczywistości wygląda milion razy lepiej niż na zdjęciach.

"Tajemnice Ali" musi przeczytać każdy fan Pretty Little Liars, żeby poznać prawdziwą Ali i szerzej spojrzeć na to co rozgrywa się w Rosewood.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Pretty Little Liars. Tajemnice Ali
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2014-03-19
Ilość stron: 300
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwartemu!
http://4.bp.blogspot.com/-wUPFQIeTJAU/URn_bVZHVII/AAAAAAAAFkU/5ohM3hdplXM/s320/WO-logo.jpg

Książka przeczytana w ramach wyzwania Rekord 2014.
http://czytadlatetiisheri.blogspot.com/2013/12/rekord-2014-zapisy.html

You Might Also Like

0 komentarze