Zmierzch. Powieść ilustrowana - Stephenie Meyer/Young Kim

27.3.14

Nikomu chyba nie trzeba mówić o czym będzie recenzja. Tak tak moi drodzy, cofamy się do początków mojej przygody z blogiem. Dziś na tapecie mamy "Zmierzch - powieść ilustrowana".  O tej serii słyszał cały świat, miliony osób ją uwielbiają a dwa miliony nienawidzą. Ja z biegiem czasu podchodzę do całej tej historii bardzo sympatycznie. Nie jestem jakąś wielką fanka, ale to były moje początki czytelnictwa i zawsze będzie ona dla mnie sentymentalna. Gdy zorientowałam się, że na polskim rynku pojawiła się wersja ilustrowana wiedziałam, że będę musiała się z nią zapoznać.

Książki zostały wydane przez Publicat w twardej oprawie. Pierwszy tom "Zmierzch" został podzielony jeszcze na dwie części. Okładki są jednak tak stworzone, żeby tworzyć jedną całość. Dzięki dwóm częściom możemy chociaż dwa razy cieszyć oko pięknymi ilustracjami.

Skoro już o ilustracjach mowa to warto wspomnieć, że są one autorstwa Young Kim. Powiem jedno: kobieta ma mega talent! To jak ona w swoich ilustracjach odzwierciedliła uczucia i emocje bohaterów to jest mistrzostwo. Sami oceńcie:Książki jako historię niewątpliwie czyta się bardzo szybko ze względu na bardzo zminimalizowaną ilość tekstu. Zmierzch jako powieść ilustrowaną trzeba traktować raczej jako dodatek do serii. Są tu zarysowane tylko główne wątki a spora ilość niejednokrotnie ciekawszych wątków pobocznych jest pominięta. Dlatego chcąc poznać całą historię trzeba sięgnąć po normalne książki, do czego oczywiście zachęcam!:)

Moja ocena: 6/6


Tytuł: Zmierzch. Powieść ilustrowana cz.1 i 2
Autor: StephenieMeyer
Wydawnictwo: Publicat
Data premiery: 2010-11-11/2012-04-18
Ilość stron: 224/240
Ilustracje: Young Kim
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Za ilustrowaną historię bohaterów Zmierzchu dziękuję Grupie Publicat.
Książki zostały przeczytane w ramach wyzwań:
CF - 2014 - logo

http://czytadlatetiisheri.blogspot.com/2013/12/rekord-2014-zapisy.html

http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com/p/blog-page_6.html 
 
 http://boook-reviews.blogspot.com/p/blog-page_6.html
You Might Also Like

0 komentarze