Pretty Little Liars. Olśniewające - Sara Shepard

4.12.13


Po raz jedenasty mamy okazje zajrzeć do miasteczka Rosewood, w którym zawsze coś się dzieje. Pamiętam jak dziś dzień, w którym decydowałam, którą z młodzieżowych serii zacząć czytać. Wahałam się między "Jutro" a "Pretty Little Liars". Jak widzicie zdecydowałam się na tą drugą serię. Czy żałuję? Jeśli chodzi o całość to nie żałuję. Pojawiły się jednak tomy, które mnie zawiodły. Tak było z poprzednim czyli dziesiątym tomem czyli "Bezlitosne". Poziom spadł tam na tyle mocno, że obawiałam się, że kolejne będą równie słabe. Na szczęście moje czarne myśli nie sprawdziły się. Po słabej poprzedniczce przyszła pora na mega wciągającą część.

Akcja powieści jak już wspomniałam rozgrywa się w Rosewood. Głównymi bohaterkami są Emily, Aria, Hanna i Spencer. Niegdyś do tej grupy należała Alison, lecz zaginęła a po pewnym czasie jej ciało zostało odnalezione. Wtedy też przyjaciółki zaczęły dostawać SMS-y z groźbami ujawnienia ich największych sekretów, które co gorsza znała tylko zamordowana Alison. Kim więc jest tajemniczy nadawca wiadomości, który podpisuję się tylko -A.?

Jak można by się domyślić w "Olśniewających" kontynuowany jest motyw Tabity. Łączy się on z losami
Emily a dokładniej z jej skrywaną przed reszt a  świata ciążą. Są to dwa główne wątki tej części, które łączą się w jeden za sprawą pewnej osoby. Gayle to kobieta, która ma wiele powodów, żeby zniszczyć życie naszym Kłamczuchom. Ponadto wspomaga bardzo hojnie kampanie wyborczą ojca Hanny - Toma Marina. Hana stara się trzymać nerwy na wodzy. Czy uda jej się nie wpaść w kolejne tarapaty gdy ma tak groźnego przeciwnika? Co też Emily zrobiła, że tak się jej naraziła? Z kolei życie Spencer wiecznie kręci się wokół nauki, studiów i w ogóle przyszłości. Przyszła studentka Princeton ciągle ma nadzieje, że wyprowadzka z Rosewood pozwoli jej odciąć się od A. Czy jest to jednak możliwe? I na koniec Aria, której problemy zawsze zaczynają się i kończą na chłopakach. A zwłaszcza na ich tajemnicach rodzinnych.

Pretty Little Liars "Olśniewające" są z pewnością ciekawsze od poprzedniego tomu. Na upartego od samego początku coś się dzieje. Nie ma więc problemu z wciągnięciem się w czytanie. Co prawda denerwuje mnie to, że na jedne Kłamczuchy A. zrzuca niezłe kłopoty i w ogóle a tak na prawdę taka Aria ma fory u A.. Coraz bardziej wydaje mi się prawdopodobne, że ma coś wspólnego z A-teamem. Przekonamy się już niedługo.

Autorka nie zmieniła stylu pisania. Jest lekki i młodzieżowy. Tak jak w częściach poprzednich każdy rozdział dotyczy innej Kłamczuchy. Jest tak teoretycznie do samego końca, choć tak na prawdę już pod koniec ich losy zaczynają się przeplatać i łączyć w całość. Nie będę się tutaj rozpływać nad okładką. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest genialna. Bardzo mi się podoba, choć i w tej kwestii opinie bloggerów są podzielone.

Książkę polecam jak zwykle fanom serii, a świeżynki odsyłam do tomu pierwszego. Sama z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji bo zapowiada się interesującą i równie wciągająca jak teraz.

Tytuł: Pretty Little Liars. Olśniewające
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2013-04-03
Ilość stron: 320
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze