Gorączka 2 - Dee Shulman

19.12.13


Pamiętam jak dziś dzień, kiedy czytałam pierwszy tom Gorączki. Była to moja pierwsza przygoda z tematyką podróży w czasie. Byłam zauroczona! Od tamtego czasu przeczytałam kilka innych pozycji zawierających wyprawy w czasie, m.in. "Magiczną gondolę" i "Złoty most". Kiedy więc pojawiła się kontynuacja przygód Ewy i Setha wiedziałam jedno - muszę dowiedzieć się co stanie się dalej!

Zakochanie przeżyli atak wirusa. Teraz gdy są razem, starają się zebrać jak najwięcej informacji na jego temat. Nie mają jednak za wiele czasu. Stan Ewy pogarsza się z każdą chwilą. Nawet najmniejszy wysiłek jest w stanie zakończyć się zapaścią. Dlatego też większość czasu spędza w skrzydle szpitalnym. Co gorsza tajemnicza gorączka zatacza coraz większe kręgi. Chcąc zapobiec jej rozprzestrzenianiu się Seth musi wreszcie podjąć radykalne kroki!  Sytuacja w Parallonie też nie należy do najciekawszych, gdyż zjawia się tam coraz więcej ludzi, którzy w żaden sposób nie chcą zaakceptować panujących tam zasad.

W pierwszej części serii akcja kręciła się głównie wokół Ewy i Setha. Teraz to się zmieniło. Do akcji wkraczają także Nick - policjant oraz Jennifer - dziennikarka, którzy starają się rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć ludzi. Historia widziana ich oczami wydawała mi się o wiele bardziej ciekawa niż badania nad gorączką prowadzone przez Ewę i Setha. Można było stanąć z boku i popatrzeć na te wydarzenia oczami zwykłych gapiów, zobaczyć jak oni sobie to wszystko tłumaczą.

"Gorączkę 2" czyta się równie szybko jak jej poprzedniczkę. Styl autorki nie zmienił się. Pisze bardzo młodzieżowym językiem, dzięki czemu jej książki są w stanie trafić do serc i nastolatków i tych trochę starszych. Za to postać Ewy została strasznie spłycona, zwłaszcza jej zachowanie. Ciągłe zachwyty nad Sethem po prostu przyprawiają o mdłości! To głównie przez Ewę przestały mnie interesować rozdziały dotyczące jej i Setha. Obawiam się, że gdyby nie Nick i Jennifer to bym nie przebrnęła przez tę historię!

Podsumowując. Akcja książka najciekawsza gdy przejmowali ją Nick i Jenn. Stanowcze nie górowaniu miłości nad głównym wątkiem czyli wirusem wywołującym gorączkę! Na plus można zaliczyć wstęp do tej części a mianowicie wspomnienie tego co działo się w pierwszym tomie i rozpiska wszystkich bohaterów, z zaznaczeniem kto w jakim czasie i miejscu żyje oraz z kim jest powiązany.

Po książkę powinny sięgnąć osoby zainteresowane tematyką podróży w czasie. Mimo to, że mamy tu przypomnienie tego co działo się w pierwszej części, osoby które jej nie czytały powinny najpierw nadrobić tę zaległość a dopiero potem sięgnąć po kontynuacje!:)

Tytuł: Gorączka 2
Autor: Dee Shulman
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2013-11-06
Ilość stron: 472
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka

You Might Also Like

0 komentarze