Pretty Little Liars. Uwikłane - Sara Shepard

10.10.13


Na początku powiem jedno: odwołuje to co napisałam w podsumowaniu Pożądanych! Po jej przeczytaniu  obawiałam się, że autorka nie zdoła utrzymać odpowiedniego poziomu dalszych części i że będą one mocno naciągane. Zakończenie 9 tomu też pasowało na zakończenie serii. Sara Shepard jednak miała inne plany i koniec końców są dalsze książki Pretty Little Liars. W dzisiejszej recenzji główną rolę będą grały Uwikłane, czyli przedostatnia część z dotychczas ukazanych, ponieważ w sprzedaży jest już kolejna - Bezlitosne.

Po przygodach, które przeżyły w ostatnich tygodniach Kłamczuchy postanawiają udać się na wakacje. Chcą zapomnieć i zacząć żyć na nowo. Pewnie by im się to udało, gdyby nie pewna dziewczyna imieniem Tabitha. Odpoczynek kończy się nie tak jak to sobie zaplanowały. Zamiast umocnić ich przyjaźń - przyniósł skutek odwrotny. Dodatkowo w życiu każdej z dziewczyn dzieje się bardzo dużo. Do domu chłopaka Arii - Noela - wprowadza się dość intrygująca Finka - Klaudia, która niby nie zna angielskiego... ale jednak go zna. Czy dziewczynom uda się zaprzyjaźnić czy staną do pojedynku o serce Noela? Spencer poznaje przystojnego chłopaka, który okazuje się jej przyszłym przyszywanym bratem. Tylko czy będzie on chciał znać Spencer po tym jak dziewczyna wyjawi jego największy sekret? Hanna ma szansę na karierę modelki. Podczas kampanii poznaje fotografa, który ma jej pomóc osiągnąć sukces. Czy aby na pewno ma on wobec niej tylko "dobre" zamiary? No i Emily, która zrobi wszystko żeby otrzymać stypendium pływackie. Tylko musi uważać, żeby nie stracić przez to nowej przyjaciółki. Zwłaszcza gdy sprawy wymkną się spod kontroli.

Sara Shepard od początku posługuje się bardzo prostym i łatwym w odbiorze językiem. Mogłabym nawet powiedzieć, że jest on bardzo młodzieżowy. Tak też jest oczywiście w Uwikłanych, które czyta się błyskawicznie. Nowe przygody dziewczyn wciągają tak bardzo, że człowiek nie ma czasu oderwać się od książki. Z każdą kolejną stroną, odkrywane są coraz to większe tajemnice z wakacji na Jamajce. W tej części według mnie najciekawszymi wątkami były historie Arii oraz Hanny. Arii ponieważ bardzo zaciekawiła mnie relacja na linii - Aria - Noel - Klaudia, a Hanny dlatego, że znów ma szansę zepsuć coś naprawdę ważnego, tym razem w życiu jej ojca.

Uwikłane to tom obowiązkowy dla fanów serii. Cała seria na pewno zaciekawi osoby lubiące właśnie takie typowe młodzieżówki z tajemnicą i intrygami w tle. Przy książkach Pretty Little Liars można się spokojnie zrelaksować a czas z książką na pewno upłynie przyjemnie.

Tytuł: Pretty Little Liars. Uwikłane
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2012-10-17
Ilość stron: 328
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze