Dotyk Julii & Sekret Julii -

4.10.13
"Dotyk Julii" to książka dla młodzieży na którą miałam ochotę od momentu gdy tylko o niej usłyszałam. Los chciał, że okazję do jej przeczytania miałam dopiero teraz - gdy na rynku jest już dostępna kontynuacja czyli "Sekret Julii". Z zasady wystrzegam się brania kontynuacji bez znajomości pierwszej części. Są jednak takie pozycje, których człowiek może być pewny, że nie zawiodą. Po wielu pozytywnych jak i negatywnych opiniach postanowiłam się przekonać jak to jest z tą serią.

    Nie wiem, kiedy to się zaczęło.
    Nie wiem, dlaczego to się zaczęło.
    Nie wiem nic o niczym poza krzykiem.

Julia została zamknięta w czterech zimnych ścianach zakładu ponieważ rodzice nie chcieli mieć córki - zabójcy. Wszystko przez to, że dziewczyna posiada przekleństwo dar, który sprawia, że gdy kogoś dotknie - zabija go. Od 264 dni nie miała kontaktu fizycznego z innym człowiekiem. Życie w zamknięciu nie było łatwe. Swoje przemyślenia zapisuje w sekretnym notatniku, o którym wie tylko ona. Nie spodziewa się, że w jednej chwili jej życie może odmienić się o 360 stopni. Wszystko za sprawą chłopaka, który ma być jej współwięźniem współlokatorem. Okazuje się, że przydzielony do jej celi "znajomy" nieznajomy działa na zlecenie Komitetu Odnowy. Czy aby na pewno? Jedno jest pewne. Tych dwoje połączy coś niezwykłego, coś co sprawi, że dziewczyna poważnie zastanowi się czy stoi po właściwej stronie barykady.
 

Wszystko się zmienia, ale tym razem się nie boję.
Tym razem wiem, kim jestem.
Dokonałam właściwego wybory i gram we właściwej drużynie.

Po ucieczce Julii i Adama z kwatery Komitetu Odnowy wydawać by się mogło, że są bezpieczni. Trafili do Punktu Omega - miejsca, w którym Julia zrozumie, że nie jest sama ze swoim przekleństwem darem. To tu, w ich nowym "domu" ukochany głównej bohaterki przechodzi testy, żeby przekonać się jaki on posiada dar, gdyż jako jedyny prócz Warnera może ją dotknąć. Jaką prawdę odkryją testy na Adamie? Jaki będzie miało to wpływ na przyszłość działań Punktu Omega? Co z miłością Julii i Adama?

"Dotyk Julii" i "Sekret Julii" to książki z serii tych, które jak zaczniesz czytać to nie wiesz kiedy skończyć. Zawsze mówi się wtedy "Jeszcze tylko jeden rozdział" i tak do ostatniej kartki. Historię Julii Ferrars czyta się bardzo szybko. Tahereh Mafi ma bardzo lekkie pióro, które sprawia, że książki trafią do każdego. Może nie są to jakieś wybitne dzieła, ale na pewno można przy nich miło spędzić czas. Dzięki narracji pierwszoosobowej mamy możliwość bardzo dobrze poznać uczucia i myśli Julii. Bardzo łatwo można się z nią utożsamić. Autorka doskonale nakreśliła świat otaczający bohaterów. Ponadto w obu częściach nie brakuje tu wielu zwrotów akcji.

Obie książki są młodzieżowe więc myślę, że przypadną do gustu osobom, które obracają się w tym gatunku. Polecam z całego serca!

Tytuł: Dotyk Julii
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2012-07-11
Ilość stron: 336
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Tytuł: Sekret Julii
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2013-07-17
Ilość stron: 400
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

You Might Also Like

0 komentarze