ZDEMASKOWANA. Dziewczyna, której jedno w głowie - Abby Lee

20.9.13

OPIS WYDAWNICTWA:
"Co sprawia, że ten blog czytają miliony kobiet na świecie? Abby pisze o seksie i nie ukrywa, że myśli o nim bez przerwy. Swobodnie wyraża siebie i otwarcie komunikuje swoje potrzeby, odzierając tym samym kobiecą seksualność z tabu. Kiedy dociekliwym dziennikarzom udaje się zdemaskować autorkę bloga, życie Zoe wywraca się do góry nogami... Jak sobie poradzić, gdy twoje seksualne upodobania ze szczegółami znają wszyscy - od sklepowej kasjerki, przez rodziców, aż po ukochaną babcię?"

W internecie można znaleźć tysiące blogów o dowolnej tematyce. Można znaleźć blogi o książkach, modzie, kucharskie, plastyczne, fotoblogi a także te o tematyce erotycznej. Co łączy te wszystkie stronki? Brak anonimowości. Każdy powinien pamiętać, iż w internecie nikt nie jest anonimowy. Przekonała się o tym autorka książki, która swoje przemyślenia w internecie pisze pod nickiem Abby. Jej seksblog ma 7 milionów czytelników i znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych blogów magazynu "The Observer".

W Polsce po wielkim szale na trylogię Grey'a nagle zrobił się wysyp książek o tematyce erotycznej. Jedne są
lepsze, inne gorsze. Wszystkie jednak są porównywane do książek E.L.James. Jak w tym zestawieniu wypada książka o seksblogu Abby Lee? Kiepsko.

"Zdemaskowana" to książka na którą składa się zbiór postów Abby Lee z jej bloga. Nie marnujcie czasu na szukanie jakiejś konkretnej fabuły. Jedyne co tu znajdziecie to opisy upojnych nocy autorki, liczne porady, których jest tu mnóstwo.

Zoe Margolis piszę bardzo prostym, zrozumiałym językiem dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Mimo to książka nie przypadła mi zbytnio do gustu. Przeszkadzały mi liczne tabelki, wykresy i przede wszystkim liczne wulgaryzmy. To wszystko sprawiało, że książka, która jest łatwa w odbiorze odrzucała mnie od siebie. Ponadto czytałam już lepsze pozycje w tej tematyce.

Moim zdaniem mimo wszystko jest to dobra pozycja dla blogerów, którzy lubią książki oparte na faktach. Na pewno wielu z nas doskonale mogłoby sobie wyobrazić co by było, gdybyśmy pisali blog o tematyce erotycznej i nagle by ktoś doszedł do tego, że to my go piszemy i wszystko ujrzało światło dzienne. Jedno jest pewne - ta książka udowadnia nam, że zasada "najpierw pomyśl, później mów/rób/pisz" jest jak najbardziej aktualna i każdy powinien o niej pamiętać!

Moja ocena: 3+/6

Tytuł: ZDEMASKOWANA. Dziewczyna, której jedno w głowie
Autor: Abby Lee
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2013-06-05
Ilość stron: 336
Tłumaczenie: Magdalena Krzysik

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Otwarte.
http://4.bp.blogspot.com/-wUPFQIeTJAU/URn_bVZHVII/AAAAAAAAFkU/5ohM3hdplXM/s320/WO-logo.jpg

You Might Also Like

3 komentarze

  1. No jakoś nie zachęciłaś ;) Zresztą nie słyszałam o tej książce i wątpię, żebym ją kiedykolwiek przeczytała :)

    OdpowiedzUsuń