Zaułek potworów - Opracowanie zbiorowe

29.8.13


Każdy, kto usłyszy, że lubię horrory pod każdą postacią dziwi się, że jak to możliwe, że normalna dziewczyna lubi horrory? Przecież to takie straszne, nie pasujące do dziewczyny! Ja jednak jestem dziwne stworzenie i lubię wszystko co nietypowe. Więc nikogo nie powinno dziwić, że postanowiłam sięgnąć po "Zaułek potworów" , które wydawało mi się, że będzie zbiorem opowiadań doskonale wpasowujących się w kategorię horrorów.

"Zaułek potworów" to nic innego jak zbiór 19 opowiadań, przedstawionych z punktu widzenia samych potworów. Bohaterami książki będą m.in. "Demony i gobliny, mroczni bogowie i kosmici, mityczne i legendarne stworzenia, straszliwe bestie." Zawsze wpajano nam, że potwory są złe, chcą tylko wyrządzić krzywdę ludziom. Taki sam obraz jest nam pokazywany w przypadku oglądania filmów. Zawsze są to straszne bestie, ohydnie wyglądające, żebyśmy nie mieli wątpliwości, że są złe. Tutaj poznamy je jednak od innej strony. Poznamy motywy, którymi się kierują. Choć całość wydawać by się mogło, że jest dość mocna, z przykrością przyznaję, że tak nie jest. Pomysł był dobry zaś wykonanie kiepskie. Krótkie historyjki opowiedziane z punktu widzenia głównych bohaterów to za mało, żeby ta książka mogła być uznana za ciekawą. Brakuje mi tu stanowczo straszenia ludzi, emocji i tego strasznego napięcia. Żadne opowiadanie nie przypadło mi do gustu, więc nie będę czarować, że coś było lepsze a coś gorsze. Wszystkie były takie same, czyli nijakie. Było jednak opowiadanie, które mnie totalnie zniesmaczyło akurat w momencie jedzenia kolacji! Jak można napisać historię o tworzeniu sztuki ze zwłok... ludzkich?! Nie! Nie! I jeszcze raz NIE!

Książkę mogę polecić jedynie zagorzałym fanom horrorów. Ja się do nich zaliczałam, lecz tylko do momentu przeczytania "Zaułka potworów". Przyznaję, że skusiła mnie zarówno polska jak i zagraniczna okładka. To był błąd. Pozostałym osobom, których ta tematyka nie interesuje - nie polecam.

Tytuł: Zaułek potworów
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: G+J
Data premiery: 2012-11-07
Ilość stron: 440
Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe

You Might Also Like

0 komentarze