Wampiry wśród nas - Konstantinos

22.3.13


W ostatnich latach  na czytelniczym rynku powstało wielkie bum na książki o wampirach. Sama na swojej półce mam sporo książek o tej tematyce m.in. słynne serie "Zmierzch" i "Pamiętniki wampirów". Nie mogłam więc przejść obojętnie obok kolejnego wampirzego tytułu "Wampiry wśród nas. Ukryta prawda". Ciekawiło mnie ile prawdy a ile fikcji jest w książkach o wampirach.

Czym są wampiry? Jakie są ich rodzaje? Czy wszystkie żywią się krwią, tak jak to sobie wielu z nas wyobraża? Konstantinos raczy nas historiami na temat wampirów z całego świata. Pokazuje co jest mitem, a co ma w sobie choćby źdźbło prawdy. Dowiadujemy się sporo o ich wyglądzie; już na dzień dobry autor burzy wyobrażenie człowieka, który wyobraża sobie wampiry jako śmiertelnie chude i  trupio blade stworzenia mogące chodzić po świecie tylko w nocy. Czym różni się śmiertelny krwiopijca od nieśmiertelnego? I co najważniejsze: czy wampiry naprawdę istnieją? Na te pytania na pewno odpowie Wam autor książki!

W książce zawartych jest wiele ciekawostek o wampirach, więc na pewno ta pozycja będzie gratką dla maniaków książek o tematyce wampirze. Napisana jest w miarę przystępnym językiem co sprawia, że czyta się ja szybko i przyjemnie. W książce zdarzają się fragmenty przy których czytelnik ma wręcz ciary na całym ciele a oczy wychodzą z orbit. Żałuję jedynie, że w książce nie pojawiają się zdjęcia wampirów - na pewno znacznie zwiększyłyby przekaz książki.

Tytuł: Wampiry wśród nas
Autor: Konstantinos
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data premiery: 2011-11-17
Ilość stron: 220
Tłumaczenie: Androsiuk-Kotarska Ewa

You Might Also Like

0 komentarze