Pas Deltory. Miasto szczurów - Emily Rodda

1.2.13


Już po raz trzeci wyruszamy z Lief'em i resztą ekipy na poszukiwania skradzionych kamieni z magicznego Pasa Deltory. Pokonaliśmy już Puszcze Milczenia i Jezioro Łez a przed nami Miasto Szczurów. Jakie tym razem przygody czekają naszych bohaterów? Gdy wędrowcy przełamali czar rzucony przez wiedźmę Theagan na mieszkańców Raladinu i D'Or udali się w dalszą podróż. Nie zdążyli tam jeszcze dotrzeć gdy wpadli w zasadzkę przygotowaną przez 11 wilków, które jednak z wilkami miały niewiele wspólnego... Na szczęście Lief wykazał się sporą pomysłowością i z tym problemem dali sobie dość szybko radę. Po drodze do Miasta Szczurów zakupili w sklepiku Toma kilka cennych, czarodziejskich przedmiotów. Od sprzedawcy dostali jednak bardzo cenną radę:

"Dam wam jednak pewną radę, naprawdę cenną, więc nie lekceważcie jej. Pól godziny drogi stąd jest rozwidlenie. Radzę Wam jechać w lewo, choćby nie wiem co."

Niestety nie posłuchali tej cennej rady, przez co wpadli w kolejne jeszcze większe kłopoty. Tym razem wpadli w ręce Szczur-Łapów. Znów będą musieli walczyć o swoją wolność a nawet i życie...

Miasto Szczurów na pewno nie zawiedzie fanów serii Pas Deltory. Co ciekawsze - pojawią się nowe, intrygujące postacie. Sama autorka nam jednak niczego nie ułatwia. Wręcz przeciwnie. gdy już wszystko zmierza ku dobremu, nagle coś się dzieje i znów są problemy. Dostajemy różne wskazówki, nie raz nawet i łamigłówki, które możemy rozwiązywać wraz z bohaterami. Napięcie wzrasta wraz ze zbliżającym się niebezpieczeństwem. Nie można tu niczego przewidzieć.

Emily Rodda posługuje się bardzo lekkim i nieskomplikowanym językiem. Myślę, że ta seria z pewnością sprawiłaby, że coraz więcej osób w wieku szkolnym sięgałoby z chęcią po książki. Jednak mimo tego, iż seria dedykowana jest do osób w wieku 8-12 lat, dorośli także będą się przy niej dobrze bawić. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że w tej części nie znalazłam słabych punktów.

Pas Deltory polecam każdemu, kto chce na krótką chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć ciekawe przygody wraz z bohaterami!

Tytuł: Pas Deltory. Miasto szczurów
Autor: Emily Rodda
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2012-02-08
Ilość stron: 168
Tłumaczenie: Piotr Jankowski

You Might Also Like

0 komentarze