Kobietki - Patrycja Żurek

23.8.13

Kobietki - Patrycja Żurek
Nie bardzo wiem od czego zacząć recenzję tej książki. Pierwszy raz mi się to zdarza, i nie chodzi tu o to, że książka była zła - wręcz przeciwnie, wciągnęła i zrobiła z mojego mózgu mielonkę.

Książkę otrzymałam od autorki za co z tego miejsca bardzo dziękuję! Przesyłka dotarła w idealnym momencie - akurat nie miałam nic ciekawego do czytania więc z przyjemnością zabrałam się do lektury.

To co mnie na pierwszy rzut oka ujęło w "Kobietkach" to okładka. Skromna, nawiązująca do treści. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to, że okładka jest strasznie delikatna i cienka w porównaniu do innych książek. Efekt tego taki, że podczas czytania zagiął mi się i rozdwoił brzeg okładki. Sama książka jest cieniutka, raptem 193 strony. Można ją zatem przeczytać w dosłownie kilka godzin. Patrycja Żurek ma bardzo lekki styl pisania co tylko umila czas spędzony z tą książką. Rozdziały są króciutkie co daję możliwość przerwania czytania w dowolnym momencie. Jednak uwaga - przerwanie czytania "Kobietek" może się okazać tak samo trudne jak trafienie 6 w LOTTO!

"Kobietki" to powieść o życiu czterech przyjaciółek. Każda jest narratorką. Każda jest inna. Każda ma inne priorytety. Każda historia jest inna. Irena to żona i matka dwójki dzieci. Nie czuję się dobrze w swoim małżeństwie. W mężu nie ma oparcia, nie może mu się wygadać. Czuje się źle w swoim ciele ale nie próbuje nic z tym zrobić. Małgorzata to artystka, która maluję obrazy tylko po solidnej dawce alkoholu, zapaleniu marihuany i pod wpływem snu. Marta jest kobietą bardzo religijną. Pomaga najuboższym. Swoje potrzeby zrzuca na dalszy plan. Dagmara to bizneswoman, która po trupach dąży do sukcesu. Nie nadaję się do stałych związków. Nie w głowie jej ślub, dzieci, wspólne mieszkanie z partnerem. Przyjaciółki mogą na siebie liczyć. Każda zawsze służy dobrą radą, powie prawdę prosto w oczy nawet jeśli jest ona bolesna. Czy przyjaciółki będą jednak potrafiły zgrać się, żeby uratować życie jednej z nich, kiedy przyjdzie im stoczyć walkę na śmierć i życie?

"Kobietki" to stanowczo książka dla kobiet. Każda odnajdzie tu coś dla siebie. Na 193 stronach autorka poruszyła wiele ważnych spraw. Możemy poznać bohaterki jak zmierzają się z zaburzeniami odżywania, alkoholizmem, zdradą czy nawet aborcją. Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym czytała powieść opartą na faktach. Każda z sytuacji opisanych w "Kobietkach" ma szansę zdarzyć się każdemu z nas. Bohaterki są naprawdę doświadczane przez życie. Nie ma chwili spokoju. Podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje: śmiałam się, płakałam ze szczęścia aby za chwilę płakać ze smutku. Na pewno do książki powinny być fundowane chusteczki!

Ciężko opisać tę książkę - "Kobietki" po prostu trzeba przeczytać!

Tytuł: Kobietki
Autor: Patrycja Żurek
Wydawnictwo: E-bookowo
Data premiery: 2012
Ilość stron: 194

You Might Also Like

0 komentarze