Pretty Little Liars. Pożądane - Sara Shepard

31.5.13


 Kontynuacja najbardziej popularnej serii autorstwa Sary Shepard! Aria, Emily, Hanna, Spencer i Alison. Grupa przyjaciółek na dobre i na złe. Na zawsze połączyła je wielka tajemnica, którą miały zachować do grobowej deski. Pewnego letniego wieczora, podczas jednej z imprez zorganizowanych w domku Spencer dochodzi do kłótni w wyniku której Alison wybiega... i znika. Nikt nie wie gdzie jest. Każdy ma nadzieje, że żyje. W tym czasie drogi dziewczyn się rozchodzą. Dostają dziwne sms-y podpisane jako A. Każda myśli że to zaginiona Alison wysyła te wiadomości. Wszystko się zmienia gdy jej ciało zostaje wykopane z ziemi a niegdyś przyjaciółki nadal otrzymują tajemnicze pogróżki, które z biegiem czasu przybierają na sile.

A co czeka nas w Pożądanych? Ten tom to same niespodzianki. Policja złapała osobę podejrzaną o zabójstwo Alison. Mogłoby się wydawać, że życie przyjaciółek wróci do normy. Wszystko by się dobrze zakończyło gdyby nie pewna rzecz - konferencja prasowa zorganizowana przez rodzinę Alison DiLaurentis. Po niej wszystko zmienia się o 360 stopni. Na światło dzienne wychodzi przez wiele lat skrywana tajemnica rodzinna. Po tym oświadczeniu nic już nie będzie takie samo. Tym bardziej, że w mieście pojawia się nowa osobą, która sporo namiesza w życiu Kłamczuch.

Pożądane to na chwilę obecną najlepsza część Pretty Little Liars. Dzięki lekkiemu stylowi Shepard książka wciąga od pierwszej strony. Jak w każdej części nie zabrakło w niej intryg i zagadek, które nadają tempa książce, którą wręcz się pochłania. Zakończenie jest na tyle zaskakujące, że żałuję iż Pożądane to nie jest ostatni 12-sty tom serii Pretty Little Liars. Doskonale by się nadawał na podsumowanie i zakończenie serii.

Podsumowując: Pożądane polecam wszystkim którzy przeczytali poprzednie tomy i są uzależnieni od PLL a osoby które nie zaczęły swojej przygody z tą serią gorąco do tego zachęcam!

Tytuł: Pretty Little Liars. Pożądane
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2012-08-22
Ilość stron: 288
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze