Królestwo łabędzi - Zoe Marriot

5.5.13


"Królestwo łabędzi" to książka z serii Poza Czasem, która została wydana nakładem Wydawnictwa Egmont. Zanim po nią sięgnęłam, zapoznałam się z kilkoma recenzjami, gdyż nie lubię brać kota w worku. Wiele osób wspominało o baśniowym klimacie, który zaciekawił mnie na tyle, że w końcu sięgnęłam po tę pozycję.

Zauważyliście pewnie, że książki z serii Poza Czasem mają bardzo ciekawe okładki. W księgarniach nie da się przejść obojętnie obok nich, gdyż od razu przykuwają wzrok. Tak samo jest z projektem "Królestwa łabędzi". Ma ona w sobie to coś, co sprawiało, że za każdym razem z wielkim uśmiechem na ustach siadałam do jej lektury.

Zoë Marriott pomysł na "Królestwo łabędzi" zaczerpnęła z baśni Hansa Christiana Andersena "Dzikie łabędzie". Jesteście ciekawi jak ta baśń wpłynęła na tę powieść?

Aleksandra wraz z braćmi wiedzie beztroskie życie w Królestwie Farland. Dziewczyna większość czasu spędza ze swoją matką, po której odziedziczyła umiejętność posługiwania się magią. Dzięki niej potrafi czerpać energię z przyrody. To także dzięki czarom Królowej ziemie Farlandu obfitują w plony a ogród wygląda przepięknie. Niestety królewska sielanka kończy się w momencie, gdy matka dziewczyny zostaje zamordowana przez tajemniczą bestię. Królestwo jednak na krótko pogrąża się w żałobie, gdyż pewnego dnia Król wraca do domu z piękną kobietą imieniem Zella, którą znalazł w lesie. Oczarowała ona cały dwór poza dziećmi króla, które okazały się odporne na jej urok. Aleksandra wraz z braćmi postanawia odkryć tajemnicę kobiety. Niestety próba ta kończy się niepowodzeniem. Bracia zostają wyrzuceni z Królestwa, zaś dziewczyna wywieziona do ciotki w Midland. W tym czasie Król bierze ślub z Zellą.

Czy głęboko skrywane sekrety Zelli ujrzą w końcu światło dzienne? Jaką moc posiada jeszcze Aleksandra? Jakie znaczenie w historii Zoë Marriott mają tajemnicze łabędzie? Kim jest Gabriel oraz jaką rolę spełni w życiu dziewczyny? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań znajdziecie czytając "Królestwo łabędzi".

"Królestwo łabędzi" to pierwsza książka Zoë Marriott, która trafiła w moje ręce. Napisana lekkim językiem potrafi wciągnąć na cały wieczór. Powinien sięgnąć po nią każdy, kto lubi baśniowe powieści. Jest to także dobra pozycja dla osób młodszych, gdyż równie dobrze można tę książkę potraktować jako bajkę.

Polecam!

Tytuł: Królestwo łabędzi
Autor: Zoe Marriot
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2013-03-06
Ilość stron: 264
Tłumaczenie: Monika Walendowska

You Might Also Like

0 komentarze