Deltory. Powrót do Del - Emily Rodda

12.4.13

Przed nami "Powrót do Del", czyli ostatnia część przygód Liefa, Bardy i Jasmine. Nie myślcie, że ta trójka spokojnie wróci sobie do domu. Władca mroku wysłał swoich podwładnych na zwiady. Zdawać by się mogło, że zna każdy ich krok. Na drodze powrotnej trafiają na niezliczoną ilość niebezpieczeństw: Olsy, pola chwytaków czy Szara Straż. To tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, na który przyjdzie im się wspiąć. Muszą odnowić przysięgę siedmiu plemion a także odnaleźć następce tronu. Kilku kandydatów jest, tylko który z nich jest tym właściwym?

Przyznaję się bez bicia. Dałabym sobie rękę uciąć, że ostatnia część będzie niezbyt ciekawa. No bo co mogłoby się jeszcze przydarzyć tej trójce? Emily Rodda zrobiła mnie jednak w balona. Nie dość, że zwrotów akcji było tu więcej niż we wszystkich częściach dotąd czytanych, to jeszcze tak zamieszała kobieta w głowie, że już niczego nie byłam pewna. Dosłownie. Akcja goniła akcje. Prawdą jest, że to co najlepsze zawsze zostawia się na koniec.

Jak mogliście zauważyć okładki "Pasu Deltory" jak na tak niską cenę tomu (14,90zł) są przepięknie wydane! Są to wydania ze skrzydełkami, które teoretycznie mogą robić za zakładkę książki ale tego nie polecam, bo szkoda niszczyć książkę.Jestem pewna, że każde dziecko chciałoby mieć tak ładnie wydaną serię. Myślę, że ta seria jest takim Harrym Potterem dla dzieci w wieku 8-12 lat. Te osoby na pewno mocno wciągnęłyby się w jej czytanie. Dla osób starszych, czyli nazwijmy to 16+, które mają już za sobą przygody małego czarodzieja, z pewnością "Pas Deltory" przypomni lata fascynacji takimi książkami. Nie wciągnie ich może na maksa, ale na pewno sprawi, że te 2-3 godzinki spędzone na czytaniu poszczególnych części będą zaliczone do udanych.

Ja osobiście bardzo się cieszę, że ta seria ma swoje miejsce na mojej półce. Zaliczyłabym "Pas Deltory" jako całość do "moich perełek", czyli książek do których z pewnością nie raz powrócę i których nikomu nie oddam.

Tytuł: Pas Deltory. Powrót do Del
Autor: Emily Rodda
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2013-01-23
Ilość stron: 184
Tłumaczenie: Piotr Jankowski

You Might Also Like

0 komentarze