Pas Deltory. Labirynt bestii - Emily Rodda

14.3.13

"Labirynt Bestii" to szósty tom przygodowej serii autorstwa Emily Rodda. Głównymi bohaterami są szesnastoletni Lief, pomaga mu przyjaciel rodziny Barda. W Puszczach Milczenia dołączyła do nich półdzika dziewczynka Jasmine ze swoimi przyjaciółmi Fillim i Kree. Razem tworzą niezwyciężony dotąd zespół. Czy tak będzie nadal?

"FINN: Klejnot znajdziesz w małej szkatułce w samym środku. Jeśli mi go przyniesiesz, połowa udziałów jest twoja. Jeśli mnie oszukasz, pożałujesz,że nie zginąłeś w Labiryncie. DOOM."

Przygody nie opuszczają głównych bohaterów. W drodze do Labiryntu Bestii ratują topiące się bliźniaczki. Bardzo szybko okazało się, że uratowane dziewczynki są zwykłymi potworami. Z opresji ratuje ich nieznajomy - Dain. Opowiada im, przez co zostali zaatakowani i jak rozpoznać ten typ potworów czyli Olsy. Z czasem ich drogi krzyżują się z drogami poznanego jakiś czas temu Dooma. To jednak przez piratów spotkanych po drodze, misja może ulec katastrofie. Tyle przygód, stworów a nie dotarli jeszcze do labiryntu... Czy ta misja ma szansę powodzenia?

Jak do tej pory "Labirynt Bestii" okazał się najbardziej interesującą częścią z dotąd przeczytanych. Najlepsza oczywiście okazała się końcówka, gdy trójka przyjaciół trafiła do labiryntu. Przed oczami cały czas miałam sytuacje, które spotykały bohaterów. Dlaczego? Ponieważ Emily Rodda jest mistrzynią w opowiadaniu historii. Wszystko zostało tak dokładnie przedstawione, że czytelnik ma wrażenie jakby był tam na miejscu, gdzie wszystko się odbywa. Do tego wisienką na torcie jest masa nowych bohaterów. Najbardziej intrygowały mnie Olsy. Za każdym razem gdy spotykali kogoś na swojej drodze zastanawiałam się, czy to człowiek czy owy Ols.

Podsumowując, okazuje się, że książki napisane prostym językiem czyta się bardzo szybko. Na pewno niejedno dziecko miałoby frajdę czytając "Pas Deltory" Emily Rodda. Poszczególne części są tak cieniutkie, że mogą umilić popołudnie. Sama z wielką przyjemnością przeczytam dalsze losy bohaterów w Del.

Tytuł: Pas Deltory. Labirynt bestii
Autor: Emily Rodda
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2012-09-19
Ilość stron: 172
Tłumaczenie: Piotr Jankowski

You Might Also Like

0 komentarze