Pas Deltory. Góra grozy - Emily Rodda

28.2.13

Kolejny raz powracamy do przygód związanych z serią "Pas Deltory". Tym razem na tapecie mamy  tom piąty czyli "Góra Grozy". Po słabszej poprzedniczce ciężko było mi na nowo wciągnąć się w kontynuacje. Na szczęście ten tom okazał się o wiele ciekawszym niż zakładałam.

Lief, Jasmine i Barda mają za sobą wiele przygód, wygranych walk z różnymi potworami. Musieli się wykazać sprytem, inteligencją, umiejętnością logicznego myślenia i odwagą. Udało im się zdobyć już cztery klejnoty. Kolejnego muszą szukać na tytułowej Górze Grozy. Jednak żeby się na nią dostać będą musieli skorzystać z pomocy pewnych stworzeń, które kiedyś tam mieszkały. Czy można im zaufać? Co czeka naszych bohaterów na samej Górze?

Wprowadzenie nowych bohaterów przez autorkę uważam za strzał w dziesiątkę. Dzięki temu akcja się ożywiła oraz pojawiły się nowe interesujące wątki. Towarzyszymy trójce przyjaciół przy podejmowaniu trudnych decyzji. Sama nie raz i nie dwa postąpiłabym inaczej ale... to nie moja historia. Pojawiły się również ciekawe zagadki, które sama na własną rękę najpierw próbowałam rozwiązać. Okazało się jednak, że Emily Rodda za każdym razem była lepsza ode mnie. Dzięki temu wszystkiemu "Górę Grozy" czytało się o niebo przyjemniej i szybciej od poprzedniczki.

Seria "Pas Deltory" to przygodówka dla osób w wieku 8-12 lat. Na szczęście napisana jest tak przyjemnym i lekkim stylem, że nawet dorosły z wielką chęcią sięga po książkę z tego cyklu. Dodatkowo czcionka jest większa od tych standardowych używanych przez wydawnictwa. Książka jest mniejsza nawet od zeszytu więc wystarczą 2-3 godzinki i daną część mamy przeczytaną. Z czystym sumieniem mogę więc polecić całą serie zarówno osobom młodszym jak i tym starszym. Nikt się nie będzie przy niej  nudził.

Tytuł: Pas Deltory. Góra grozy
Autor: Emily Rodda
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 2012-09-19
Ilość stron: 172
Tłumaczenie: Piotr Jankowski

You Might Also Like

0 komentarze