Pretty Little Liars. Bez serca - Sara Shepard

9.12.12


Czasami pisząc recenzje Pretty Little Liars odnoszę wrażenie, że ciągle piszę to samo. Jednak przy seriach takich jak ta jest to normalne, ponieważ wszystko kręci się wokół jednej rzeczy - SMS-ów od tajemniczego nadawcy, który podpisuję się krótko - A.

"Bez serca" to już siódma i na chwilę obecną ostatnia część Pretty Little Liars na polskim rynku wydawniczym. Na kolejny tom przygód czterech przyjaciółek z Rosewood  przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać. Jeśli jednak, okładka kolejnej części będzie tak cudowna jak poprzednie to mogę czekać wieczność:)

Zastanawiam się, jak to jest możliwe, że autorka nie pogubiła się w tych wszystkich kłamstwach i intrygach, ponieważ ja już dawno straciłam rachubę kto, z kim, jak, gdzie, po co i dlaczego. Obawiam się, że ta masa wątków, może z czasem zniechęcić czytelnika do sięgnięcia po kolejne części tej serii. Na szczęście Shepard nadal pisze lekko, co sprawia, że książkę czyta się przyjemnie.

W "Bez serca" dzieje się naprawdę dużo. Momentami aż za dużo jak na jedną część. "Bez serca" rozpoczyna pożar, który zakończył szóstą część. Emily, Spencer, Hanna i Aria uratowały nie tylko siebie. Ocaliły życie kogoś, kogo najmniej się spodziewały. Policja zarzuca dziewczynom kłamstwo, zaś lekarze potwierdzają teorie o zbiorowej halucynacji. Dodatkowo dziewczyny podejrzewają, że podpalacz i morderca Alison to jedna i ta sama osoba. Kłamczuchy rozpoczynają śledztwo. Jakie będzie jego zakończenie?

Zanim coś dalej napiszę, pragnę przypomnieć, że seria Pretty Little Liars jest jedną z moich ulubionych serii. Może narażę się innym miłośnikom książek Sary Shepard ALE moim zdaniem, dobrym posunięciem byłoby aby zakończyć serie w tym momencie, gdyż dalsze części mogą być już za mocno naciągane. Chociaż z drugiej strony, na pewno każdy z nas sięgnie po kolejne części, ponieważ chcemy się dowiedzieć najważniejszego - kim jest A. i kto zamordował Alison.

Tytuł: Pretty Little Liars. Bez serca
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2012-05-16
Ilość stron: 288
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze