Pretty Little Liars. Zepsute - Sara Shepard

3.10.12


"Zepsute" to piąta już część przygód przyjaciółek z Rosewood, która bije rekordy popularności zarówno w Stanach jak i w Polsce. Seria trafiła w moje ręce w momencie, gdy u nas wydane były pierwsze cztery części. Długo miałam dylemat pomiędzy PLL a Jutro. Wybór był ciężki, ponieważ obie serie były polecane przez recenzentów.

Co zdecydowało o mojej decyzji?

OKŁADKI. Każdy z Was na pewno zwrócił na nie uwagę. Są one białe co sprawia, że wyglądają bardzo elegancko. Dodatkowym ich atutem jest to, że nie są to okładki filmowe, które do mnie po prostu nie przemawiają, lecz są one symboliczne. Jestem typem osoby, która lubi pomyśleć trochę nad symboliką okładki, nad jej znaczeniem zanim dokona zakupu więc ogromny plus dla Pani Katarzyny Bućko za pomysłowość i oryginalność przy projektowaniu okładek tejże serii.

TEMATYKA. Potrzebowałam odskoczni od wampirów, więc motyw tajemniczego nadawcy SMS-ów, który zna każdy sekret głównych bohaterek, bardzo mnie zaciekawił. Chciałam się koniecznie dowiedzieć, kto to jest i dlaczego to robi. Dodatkowo czytając te serie, można zabawić się w detektywa bądź policjanta i samemu próbować rozwiązać zagadkę.

Elementem przemawiającym na plus serii Pretty Little Liars Sary Shepard jest podział książki. Każdy rozdział poświęcony jej innej bohaterce, co sprawia, że możemy dokładniej przyjrzeć się życiu każdej z nich, poznać problemy, emocje i relacje z innymi uczniami szkoły i nie tylko.

A jak się ma sprawa, jeśli chodzi o akcje książki? Kupując zepsute obawiałam się, że następne części mogą być naciągane, że autorce kończą się pomysły itp. Nic z tych rzeczy! Sara Shepard zdaje się mieć głowę pełną pomysłów, które nigdy jej się nie skończą!

Aria, Emily, Spencer i Hanna maja chwile wytchnienia. A. zniknęło z ich życia na dobre, podejrzany o zabójstwo ich przyjaciółki Alison siedzi za kratkami. Jednak po czasie znowu pojawia się A. i znów dostają SMS-y. Kto tym razem jest nadawca? Może to dziecinny żart, ponieważ kraj ogarnęła A-Mania? Przekonamy się z biegiem czasu. Jednak dziewczyny mimo wszystko muszą mieć się na baczności, ponieważ niektóre wydarzenia zaczynają wymykać się spod kontroli.

Książkę czyta się lekko, ponieważ ilość zagadek zafundowanych przez Sare Shepard i jej styl pisania sprawiają, że książka jest mega wciągająca. Z ręką na sercu polecam te książkę, a nawet całą serie, każdemu! Pozycja obowiązkowa dla każdego ksiązkoholika!:)

Tytuł: Pretty Little Liars. Zepsute
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2012-01-25
Ilość stron: 320
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze