Pretty Little Liars. Niewiarygodne - Sara Shepard

9.9.12


Fani Pretty Little Liars zanim sięgną po czwartą część przygód przyjaciółek z Rosewood  muszą dobrze zapiąć pasy bezpieczeństwa, ponieważ "Niewiarygodne" to dosłowna jazda bez trzymanki. Kłamczuchy znajdą rozwiązanie zagadki, która od dawna spędza im sen z powiek a nazywa się krótko - "A."

Aria, Emily, Spencer i Hanna z całą pewnością chciałyby wymazać z pamięci lato pomiędzy siódmą a ósmą klasą oraz wydarzenia mające wtedy miejsce. Gdyby wiedziały to co teraz, nigdy nie wypuściłyby z domku swojej przyjaciółki Alison, która właśnie wtedy została zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Jednak ze stratą przyjaciółki każda sobie na swój własny sposób poradziła. Niestety nie ze wszystkim tak się da zrobić. jest ktoś, o kim nie mogą zapomnieć nawet na chwilę, gdyż każdy ich błąd może być wykorzystany przeciw przeciwko nim. To szantażysta, tajemniczy nadawca i szpieg w jednej osobie, który w SMS-ach, listach i meilach podpisuję się tylko "A." Można by pomyśleć, że to Alison, jednak ona została odnaleziona martwa, a umarli nie mają raczej możliwości wysyłania wiadomości.

Pod koniec poprzedniej części jedna z przyjaciółek - Hanna - zdaje się rozwiązać zagadkę odnośnie nadawcy pogróżek. "A." popełniło błąd. Czy będzie on kosztował Kłamczuchę życie? Niewiadomo, ponieważ w "Niewiarygodne" nadal przebywanie  nieprzytomna w szpitalu, a reszta dziewczyn przy niej czuwa, mając nadzieję, że wybudzi się ze śpiączki oraz, że nadal będzie pamiętać kto jest "A.". Pozostaje jednak pytanie czy to, że dowiedzą się, kto im groził i niszczył życie będzie przydatne? A może przysporzy im tylko kłopotów?

W moim odczuciu  "Niewiarygodne" jest najlepszą częścią ze wszystkich dotąd wydanych. Akcja, mylne tropy, nowe fakty - to wszystko sprawia, że nawet po odłożeniu książki na półkę będziemy się zastanawiać co przydarzy się dziewczynom w kolejnych częściach oraz to kim jest "A." i czy to on/ona zamordował Alison?

Nawet to, że bohaterki serii Sary Shepard to dziewczyny z zamożnych rodzin, ubierające się w ciuchy najlepszych światowych projektantów mody i mogące pozwolić sobie na wszystko co sobie zamarzą nie jest w stanie zniechęcić czytelnika do książki.

"TĘSKNIŁYŚCIE? DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA. - A."

Tytuł: Pretty Little Liars. Niewiarygodne
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 2011-10-19
Ilość stron: 328
Tłumaczenie: Mateusz Borowski

You Might Also Like

0 komentarze